myjka ciśnieniowa

Kostka brukowa to materiał trwały i atrakcyjny wizualnie. Żeby jednak przez długi czas utrzymywała swoje walory estetyczne, należy zadbać o jej prawidłową pielęgnację. Do czyszczenia kostki z tłustych plam po oleju samochodowym, z mchu i innych zanieczyszczeń najlepszym rozwiązaniem okazują się myjki ciśnieniowe.

W jaki sposób czyścić kostkę brukową myjką ciśnieniową?

Do tworzenia podjazdów, ścieżek i stref funkcjonalnych w ogrodzie najchętniej wybieranym materiałem nawierzchniowym jest kostka brukowa. Nic w tym dziwnego, ponieważ ten produkt jest praktyczny i trwały, a pielęgnacja nie wymaga większych trudności. Trzeba jednak systematycznie ją czyścić, aby wyglądała estetycznie, a mech nie doprowadził do pęknięć.

Myjka ciśnieniowa do kostki brukowej to idealne rozwiązanie dla każdego właściciela nieruchomości, który chce szybko i skutecznie pozbyć się uporczywych zabrudzeń z oleju silnikowego i tłuszczy czy pleśni albo przebarwień. Warto sięgnąć po urządzenie ze specjalną twardą szczotką i z długim wężem. Myjka powinna mieć także duże ciśnienie, ponieważ im wyższe ciśnienie strumienia, tym większe są możliwości czyszczenia.

Jaką myjkę ciśnieniową wybrać do czyszczenia kostki brukowej?

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są myjki ciśnieniowe, w których można dopasować ciśnienie wody, aby szybko poradzić sobie z zabrudzeniami w konkretnej sytuacji. Producenci oferują modele wielofunkcyjne, więc w większości przypadków do sprzętu dołączane są specjalne nakładki na lancę myjącą. Urządzenie może być wyposażone w kilka programów, dodatkowe przystawki i dysze.

Myjka ciśnieniowa do kostki brukowej z dużą mocą działania to odpowiednie rozwiązanie, kiedy chcemy szybko i skutecznie pozbyć się smaru, pleśni czy tłuszczy. Silny i skoncentrowany strumień wody z łatwością dotrze nawet w trudno dostępne miejsca, dzięki czemu bez problemu można będzie sobie poradzić ze wszelkimi zabrudzeniami. Warto zdecydować się na myjkę z dyszą regulowaną i rotacyjną, aby zwiększyć precyzję działania oraz z pianownicą na detergent, aby czyszczenie było szybkie i skuteczne.

Jak usunąć z kostki brukowej plamy z tłuszczu i oleju?

Niestety, ale na kostce brukowej od czasu do czasu pojawia się niepożądany i uporczywy brud w postaci tłustych plam po oleju, smarze czy rodzinnym grillowaniu. Takie zabrudzenia są niezwykle trudne w usunięciu zwłaszcza w przypadku nawierzchni, które pozbawione są impregnatu. Jeżeli więc nie usuniemy ich w porę, to mogą trwale oszpecić piękny wygląd kostki brukowej.

Żeby trwale pozbyć się zanieczyszczeń z oleju i tłuszczy należy czyszczenie wykonać jak najszybciej. Najlepiej do tego celu wykorzystać myjki ciśnieniowe z silnym strumieniem ciepłej wody z dodatkiem specjalnego odtłuszczającego detergentu. Po aplikacji płyn na nawierzchni należy zostawić na około godzinę, a następnie spłukać największą mocą myjki ciśnieniowej. Jeżeli zabrudzenia nie zejdą za pierwszym razem, to czynność należy powtórzyć aż do skutku.

Myjka ciśnieniowa do kostki brukowej powinna charakteryzować się konkretnymi parametrami. Producenci oferują modele, których ustawienia można dowolnie zmodyfikować w zależności od indywidualnych potrzeb i zabrudzonych powierzchni. Wybierając konkretny sprzęt, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na moc strumienia i długość węża, aby sprzęt spełnił nasze oczekiwania i służył przez wiele lat.

By Majster