zasłony welurowe

Każda osoba, która chce wybrać do swojego mieszkania zasłony, ma duży wybór, który może powodować zawrót głowy. Zasłony różnią się kolorystyką, wzornictwem, formą, a także materiałem, z jakiego zostały wykonane. Z pewnością warto wziąć pod uwagę tkaninę, a nie tylko estetyczne walory zasłony. W modzie nieustannie są zasłony welurowe. Nie bez przyczyny!

Welur – co to za materiał?

Welur to niezwykle miękka i przyjemna w dotyku tkanina. Tworzy się z niej odzież, obuwie, elementy wystroju wnętrz, a nawet galanterię samochodową. Jest to solidny i trwały materiał, a przy okazji nie marszczy się. Jego zaletą jest elegancki oraz ekskluzywny wygląd. Welur to naturalny materiał, tworzy się go z włókien bawełny, jedwabiu i wełny. Czasem można jednak natknąć się na welurową tkaninę z dodatkami syntetycznymi, jak lycra, poliester czy elastan. Mają one za zadanie poprawić jakość tkaniny i zwiększyć jej odporność na zużycie. Welur to materiał uniwersalny, który każdorazowo zachwyca swoim wyglądem. Użyty w celu wystroju wnętrz, wprowadza do pomieszczenia więcej przytulności i szyku.

Jakie są zalety zasłon welurowych?

Zasłony welurowe od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Ciężko się temu jednak dziwić. Welur to tkanina, która odbija światło i tworzy delikatne fałdy, dzięki czemu prezentuje się bardzo stylowo wewnątrz pomieszczenia. Choć wiele osób decyduje się na zasłony welur ze względu na ich wyjątkowy wygląd i estetykę, mają one o wiele więcej zalet. Na ogół są one wykonane z grubych tkanin, dzięki czemu stanowią wyrazisty akcent dekoracyjny, a zarazem dobrze zaciemniają pomieszczenie i zapewniają prywatność. Co ważne, materiał ten nie blaknie i nie traci koloru pod wpływem działania promieni słonecznych. Zasłony welurowe nie ulegają także odkształceniom, nie ma potrzeby częstego ich prasowania, co jest bardzo wygodne.

Jednocześnie cechują się one dużą wytrzymałością. Raz kupione, będą służyć przez wiele lat, cechując się świeżym wyglądem. Zaletą zasłon weluru jest także to, że są one dostępne w najróżniejszych kolorach i odcieniach. Bez trudu dobrać można je więc do aranżacji i kolorystyki pomieszczenia. Są one również szeroko dostępne. Co ciekawe, ich cena nie jest na ogół wygórowana. Porównując zasłony wykonane z welury do droższych zasłon stworzonych z innych materiałów, nie różnią się one na ogół właściwościami czy funkcjonalnością. Czy warto więc przepłacać? Patrząc na to, jakim powodzeniem cieszą się zasłony welur, większość ludzi z pewnością odpowiedziało sobie na to pytanie negatywnie.

Zasłony to ważny element w każdym domu. Z jednej strony pełnią one funkcję dekoracyjną, muszą być eleganckie, ładnie się prezentować i pasować do wystroju wnętrza. Z drugiej strony mają one konkretne funkcje do spełnienia. Powinny chronić przed słońcem oraz zapewniać prywatność. Ważne, aby były trwałe i niepodatne na działanie szkodliwych czynników. Wszystkie te warunki spełniają zasłony wykonane z weluru. To właśnie dlatego były, są i z pewnością będą one cieszyć się dużą popularnością.

By Majster