styl vintage

Bezsprzecznie połączenie stylu nowoczesnego z vintage w aranżacji mieszkania nie należy do najprostszych. Cały proces wymaga konsekwencji i dopasowania do siebie poszczególnych elementów. Projekt wnętrza ma być dokładny, każdy detal powinien być skrupulatnie wybrany. Przeczytaj nasz tekst, w którym znajdziesz kilka tipów, które będziesz mógł wykorzystać urządzając mieszkanie właśnie w takiej stylistyce.

Czym jest styl vintage?

Styl vintage to łączenie ze sobą przeciwieństw i wykorzystywanie elementów z dawnych lat, takich jak na przykład żaluzje bambusowe. Ponadto często w nowoczesnych mieszkaniach pojawiają się stare meble, które niejednokrotnie są pamiątką po rodzicach, dziadkach, a nawet pradziadkach. Niemniej jednak zestawienie ich w taki sposób, aby stworzyć ciekawe i niebanalne wnętrze jest największym wyzwaniem. Warto na przykład połączyć nowoczesne żaluzje aluminiowe z firankami w stylu retro.

Nowoczesny salon i sypialnia w stylu vintage?

Jeżeli lubisz nieoczywiste połączenia – styl vintage jest dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Stary odnowiony stolik może pełnić rolę biurka lub stołu w zależności od okazji. Połącz taki stolik z nowoczesnymi krzesłami, a mieszanka którą otrzymasz z pewnością będzie zapierać dech w piersiach. Warto również pobawić się kolorami – połączenie beżów z czerwienią, czy szarości z kolorem żółtym wygląda obłędnie. Kolory stonowane warto wykorzystać jako główny kolor w pomieszczeniu, natomiast żywsze odcienie jako akcenty. Mocne barwy generalnie pełnią we wnętrzu ważną rolę, nadając mu charakter i podkreślając oryginalność aranżacji. Takim kolorystycznym akcentem mogą być wyraziste żaluzje, zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy Anwis, której produkty cechują się najwyższą możliwą jakością.

Jak połączyć styl nowoczesny i vintage?

Jeżeli lubisz książki i masz ich duże ilości warto jest zamontować sobie wielką półkę. Jedna ze ścian może być w całości zabudowana regałem z dużą ilością półek, na których postawisz swoją cenną kolekcję. Kuchnia łącząca ze sobą styl vintage i nowoczesny powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby łączyła funkcjonalność, ale jednocześnie powinna nawiązać do stylistyki całego mieszkania. Warto postawić na kuchnie w jasnych kolorach, najlepiej jeśli będzie to kuchnia drewniana, która najlepiej odda ducha vintage. Na szczególna uwagę zasługuje również aranżacja łazienki. Jako akcenty vintage do tego pomieszczenia warto dodać takie dodatki jak lustro w ciekawym kształcie czy fikuśna lampa w stylu retro.

By Majster