kamienna obudowa kominka

Kamienna obudowa kominka zapewnia nam w salonie nie tylko ciekawe walory estetyczne, ale także i techniczne. Naturalny kamień charakteryzuje się bowiem dobrym poziomem przewodności cieplnej, dzięki czemu, ciepło wytwarzane wewnątrz pieca, jest w korzystny sposób rozprowadzane po całym pomieszczeniu. Należy także zwrócić uwagę na fakt, iż kamienna obudowa kominka, rozgrzewa się i oddaje ciepło jeszcze przez długi czas po wygaśnięciu ognia. Możemy więc powiedzieć, iż jest to rozwiązanie ze wszech miar korzystne w przypadku korzystania z tego źródła ciepła w naszych domach.

Czy kamienna obudowa kominka jest kosztowna w realizacji?

Jeśli chodzi koszty, to mogą one być bardzo różne. W zależności od rodzaju zastosowanego kamienia, poziomu skomplikowania realizacji, czy tez wielkości kominka, cena będzie się wahać od kilku, do nawet kilkudziesięciu tysięcy PLN. W przypadku tych najprostszych rozwiązań, powinno nam wystarczyć nawet 2000 PLN, na całą obudowę kominka wraz z montażem. Taniej będzie też, jeśli zdecydujemy się na samodzielną realizację prac montażowych. Niezbędna będzie jednak wiedza i podstawowe doświadczenie w tego typu pracach. Jest to ważne, bowiem w przypadku realizacji kamiennej obudowy kominka, nie możemy popełnić żadnych błędów realizacyjnych. Może się to bowiem w przyszłości przełożyć na różnorodne problemy natury technicznej, łącznie z nieszczelności przewodów dymowych, co już stanowi poważne zagrożenie naszego bezpieczeństwa.

Warto więc w tym przypadku korzystać z usług profesjonalnego kamieniarza, który bardzo dobrze wie, w jaki sposób realizować tego typu prace. Tym bardziej, iż na co dzień montuje kamienne obudowy kominkowe a tym samym stale zdobywa w tym zakresie odpowiednie doświadczenie.

Dlaczego kamienna obudowa kominka jest korzystnym rozwiązaniem?

Tak jak już wspomnieliśmy, kamienna obudowa kominka, przynosi nam konkretne korzyści. To właśnie dzięki tym korzyściom, możemy powiedzieć, iż jest to rozwiązaniem wyjątkowo pożytecznym. Do najważniejszych zalet, jakimi charakteryzuje się kamienna obudowa kominka w salonie będziemy zaliczać:

  • Wysoki poziom estetyki – kamienna obudowa kominka, będzie natychmiast podnosić poziom estetyki całego salonu. Wzrost stylu i poziomu komfortu w całym domu jest w tym przypadku gwarantowany.
  • Parametry cieplne – naturalny kamień, przyjmuje stosunkowo dużo ciepła, a tym samym przez długi czas będzie je oddawać do otoczenia. Dzięki temu, jeszcze długo po wygaszeniu ognia, od strony obudowanego kamieniem kominka, będzie rozchodzić się przyjemne ciepło.
  • Funkcjonalny mebel – w wielu przypadkach, kamienna obudowa kominka staje się także automatycznie ciekawym meblem. Na półce kamiennej, bardzo często swoje miejsce znajdują różnorodne zdjęcia, świeczniki itp.

Podsumowanie.

Można więc powiedzieć, iż kamienna obudowa kominka, to bardzo dobry pomysł na wykończenie pieca kominkowego w salonie. Przyczyni się do wzrostu estetyki wystroju wnętrza w salonie, oraz zagwarantuje lepsze warunki grzewcze. Koszty wykonania będą w zasadzie w zasięgu każdego z nas, toteż większość z nas powinna bardzo wnikliwie przemyśleć możliwość realizacji tego typu wykończenia pieca kominkowego w swoich salonach.

By Majster