marmurowe elementy wykończenia wnętrz

Wyjątkowo estetyczne, marmurowe elementy wykończenia wnętrz, to bardzo dobry sposób na to, aby przy stosunkowo niskich kosztach, osiągnąć wyższy poziom estetyki swojego domu. Nie musimy od razu decydować się na wykończenie całego domu w ten kosztowny sposób. Znajdą się rozwiązania bardziej przystępne cenowo, które w wyraźny sposób podniosą poziom komfortu i estetyki. Dziś sprawdzimy, jakie marmurowe elementy wykończenia wnętrz można zastosować, przy niezbyt dużych nakładach finansowych. Tak, aby ostatecznie osiągnąć podniesienie poziomu estetyki wykończenia wnętrz naszych domów oraz mieszkań.

Czy najprostsze, marmurowe elementy wykończenia wnętrz są wystarczającym rozwiązaniem?

Przede wszystkim, musimy sobie uściślić, co mamy na myśli mówiąc, marmurowe elementy wykończenia wnętrz. Z reguły, jeśli ktoś słyszy o marmurowych wykończeniach, automatycznie ma na myśli schody marmurowe, czy też posadzkę na całej powierzchni podłóg. Takie rozwiązania są rzeczywiście szalenie estetyczne, niemniej jednak pociągają za sobą stosunkowo duże koszty. O wiele łatwiej jest ponieść niższe koszty i wykonać tylko marmurowe elementy wykończenia wnętrz. Możemy zdecydować na elementy takie jak:

  • Marmurowe parapety okienne – zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne.
  • Blat kuchenny z marmuru – który pozwoli podnieść estetykę i ułatwi prace kuchenne.
  • Marmurowe elementy dekoracyjne – wszelkiego rodzaju figurki, czy też półki ścienne.

To oczywiście nie wszystko. Tutaj, wyszczególniliśmy jedynie najbardziej popularne, marmurowe elementy wykończenia wnętrz. Musimy też zaznaczyć, iż wnętrza z elementami marmurowymi automatycznie stają się bardziej estetyczne i stylowe. Z całą pewnością warto przemyśleć tego typu rozwiązanie.

Koszty realizacji

Jeśli zdecydujemy się na marmurowe elementy wykończenia wnętrz, to oczywiście koszty będą nieco niższe, niż przy wykonaniu na przykład posadzki. Niemniej jednak w dalszym ciągu jest to stosunkowo spory wydatek. Za metr kwadratowy parapetu z marmuru, o grubości 2-3 cm, przyjdzie nam zapłacić w przedziale 500-1000 PLN. Metr kwadratowy z reguły wystarczy na jeden duży parapet lub na dwa mniejsze. Szacunkowo, trzeba będzie więc liczyć wydatek rzędu 5000-10000 PLN, za montaż marmurowych parapetów w całym domu (przy założeniu, że mamy około 10 dużych okien). Oczywiście jest to zależne od wielkości i ilości okien w naszym domu. W przypadku mieszkań w bloku będzie to kwota jeszcze niższa, wynikająca z mniejsze ilości okien.

Podsumowanie.

Trzeba więc przyznać, iż marmurowe elementy wykończenia wnętrz, także są stosunkowo kosztowne. Jednakże jest to rozwiązaniem bardziej przystępnym niż całościowe wykończenie domu marmurem, na przykład na posadzki i schody. Trzeba także zaznaczyć, iż marmurowe elementy wykończenia wnętrz, są rozwiązaniem jak najbardziej wystarczającym, jeśli chcemy podnieść estetykę i styl naszych wnętrz. W większości przypadków będzie to rozwiązaniem absolutnie wystarczającym.

By Majster