profile świetlne

Nowoczesne profile świetlne, to obecnie jedno z bardziej powszechnie stosowanych rozwiązań w zakresie wykończeń, zarówno budowlanych, jak i meblarskich. Zapewniają one nam możliwość nie tylko estetycznego wykończenia krawędzi, rogów i załamań, ale także umożliwiają dodatkowe oświetlenie w pomieszczeniach. Dlatego też, możemy powiedzieć, iż profile świetlne to bardzo ciekawa propozycja na współczesnym rynku budowlanym. Warto przyjrzeć się im nie bliżej, bowiem ich zastosowanie wcale nie jest takie kłopotliwe, a przynosi konkretne korzyści.

Czym są profile świetlne?

Profile świetlne to nic innego jak klasyczne profile wykończeniowe, stosowane bardzo powszechnie w budownictwie w wykończeniach wnętrz, oraz w meblarstwie. W tym jednak przypadku, są one wytwarzane najczęściej z poliwęglany, ze względu na jego przezroczystość. Wewnątrz profili świetlnych montowane są nowoczesne listwy LED, które po podłączeniu do prądu zapewniają nam dodatkowe źródło światła. Można więc powiedzieć, iż profile świetlne to swego rodzaju połączenie żarówek z listwami wykończeniowymi.

Gdzie wykorzystywane są profile świetlne?

Zdecydowanie najczęściej jest to opcja wykorzystywana w produkcji mebli, oraz w wykończeniach wnętrz. W przypadku meblarstwa, profile świetlne są stosowane jako zakończenie różnorodnych półek, czy też jako wykończenie narożników. W przypadku wykończeń wnętrz, bardzo często będziemy mieć do czynienia z profilami, montowanymi wewnątrz różnych wnęk ściennych, dookoła sufitów a czasami nawet przy podłodze. Wszystko jest w sumie zależne od inwencji twórczej inwestora.

Wybór właściwych profili świetlnych.

Warto tutaj zwrócić także uwagę na fakt, iż profile oświetleniowe, wytwarzane są w różnych wariantach, dzięki czemu możemy dopasować je do naszych, indywidualnych potrzeb. Poza tym, praktycznie każdy producent profili świetlnych będzie w stanie wytwarzać profile na indywidualne zamówienie, zgodne z naszymi potrzebami w danym zakresie. To pozwoli nam jeszcze bardziej precyzyjnie dopasować je do swoich potrzeb. Wystarczy zgłosić się do producenta i wspólnie z jego inżynierami zaprojektować odpowiedniej jakości profile. Oczywiście musimy pamiętać, iż takie indywidualne zamówienia powinny raczej dotyczyć większych ilości profili. Im mniejsza bowiem ich ilość, tym większy będziemy ponosić koszt jednostkowy związany z koniecznością wykonania projektu i przezbrojenia linii produkcyjnych.

Niemniej jednak, w wielu przypadkach będzie to bardzo korzystne, bowiem będziemy mogli zindywidualizować wykończenie naszych wnętrz bądź też mebli domowych.

Podsumowanie.

Trzeba więc przyznać, iż profile świetlne to bardzo dobre i nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli nam osiągnąć wyższy poziom estetyki i optymalizację wykończenia w zgodzie z naszymi potrzebami. Poza tym, jest to także doskonałe rozwiązanie w zakresie dodatkowego, energooszczędnego oświetlenia naszych wnętrz mieszkalnych. Warto więc wykorzystać profile świetlne także w swoim domu. Może się to bowiem okazać wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem.

By Majster