zakup łyżki do mieszania betonu

Zakup łyżki do mieszania betonu jest dość wymagający. Przede wszystkim w kwestii dopasowania właściwego rozwiązania do swoich potrzeb, jak i do posiadanej maszyny. W pierwszej jednakże kolejności trzeba będzie przeanalizować wiele kwestii, związanych z użytecznością takiej inwestycji. Musimy bowiem pamiętać, iż jest to stosunkowo spory koszt. W zależności od wielkości łyżki będzie się to wiązać z koniecznością wydania 10-30 tys. PLN. Niejednokrotnie, będą to kwoty jeszcze wyższe. Wydając tak duże pieniądze na zakup łyżki do mieszania betonu, koniecznie należy zwrócić uwagę na kwestią zasadności takowej inwestycji. W wielu bowiem przypadkach, okazuje się to być inwestycja na wyrost, której konkretna firma budowlana, nie będzie w stanie w pełni wykorzystać.

Jak prawidłowo zrealizować zakup łyżki do mieszania betonu?

zakup łyżki do mieszania betonuPrzede wszystkim, musimy pamiętać o kwestii tego, iż zakup łyżki do mieszania betonu to wydatek liczony w dziesiątkach tysięcy złotych. Jest to więc stosunkowo spora inwestycja, do której należy podchodzić z rozmysłem. Musimy mieć sto procent pewności, iż własny mieszalnik do koparki będzie urządzeniem idealnie spełniającym nasze oczekiwania i zapewniającym odpowiedź na powstające w toku realizacji robót budowlanych problemy. W przeciwnym bowiem razie, może się okazać, iż wydane pieniądze będą po prostu zmarnowane, a nasz mieszalnik do betonu będzie przez większość czasu zupełnie bezużyteczny.

Kiedy zakup łyżki do mieszania betonu będzie uzasadniony?

Aby więc zakup łyżki do mieszania betonu był w pełni uzasadniony, należy spełniać przynajmniej kilka, z następujących warunków:

  • Realizacja inwestycji budowlanych na rozległych terenach – mieszalnik do koparki, pozwala nam na wygodną dystrybucję betonu po rozległym terenie budowy.
  • Zapotrzebowanie na duże ilości betonu – mieszalnik pozwala na przygotowanie betonu w ilościach o wiele większych, niż standardowa betoniarka.
  • Brak możliwości określenia, konkretnej ilości potrzebnego betonu – w przeciwnym razie, możliwe byłoby zamawianie go z pewnym wyprzedzeniem z betoniarni.
  • Wykorzystywanie betonu o zróżnicowanej konsystencji – łyżka do betonu pozwala na przygotowywanie betonu suchego, półsuchego oraz mokrego.
  • Brak możliwości określenia pory, w której beton będzie na placu budowy potrzebny – łyżka mieszalnikowa pozwala nam na przygotowaniem nawet 1m3 betonu w ciągu kilkudziesięciu minut. Możemy więc na bieżąca zaspakajać potrzeby poszczególnych brygad, potrzebujących aktualnie betonu.

Należy więc starannie przeanalizować powyższe punkty, bowiem nie spełniając żadnego z nich, zakup łyżki do mieszania betonu, będzie absolutnie nieuzasadniony ekonomicznie. Po prostu wyrzucimy pieniądze w błoto.

Podsumowanie.

Jednym słowem, należy podkreślić, iż zakup łyżki do mieszania betonu to dość poważna inwestycja, którą powinniśmy starannie przemyśleć. Nie zawsze bowiem jest to w pełni uzasadniona inwestycja. Jeśli jednak podejdziemy do zagadnienia z odpowiednim nastawieniem, to z całą pewnością dokonamy adekwatnej oceny sytuacji i precyzyjnie określimy, kiedy zakup łyżki do mieszania betonu będzie rozwiązaniem korzystnym dla firmy.

By Majster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *