zakup łyżki do mieszania betonu

Zakup łyżki do mieszania betonu jest dość wymagający. Przede wszystkim w kwestii dopasowania właściwego rozwiązania do swoich potrzeb, jak i do posiadanej maszyny. W pierwszej jednakże kolejności trzeba będzie przeanalizować wiele kwestii, związanych z użytecznością takiej inwestycji. Musimy bowiem pamiętać, iż jest to stosunkowo spory koszt. W zależności od wielkości łyżki będzie się to wiązać z koniecznością wydania 10-30 tys. PLN. Niejednokrotnie, będą to kwoty jeszcze wyższe. Wydając tak duże pieniądze na zakup łyżki do mieszania betonu, koniecznie należy zwrócić uwagę na kwestią zasadności takowej inwestycji. W wielu bowiem przypadkach, okazuje się to być inwestycja na wyrost, której konkretna firma budowlana, nie będzie w stanie w pełni wykorzystać.

Jak prawidłowo zrealizować zakup łyżki do mieszania betonu?

zakup łyżki do mieszania betonuPrzede wszystkim, musimy pamiętać o kwestii tego, iż zakup łyżki do mieszania betonu to wydatek liczony w dziesiątkach tysięcy złotych. Jest to więc stosunkowo spora inwestycja, do której należy podchodzić z rozmysłem. Musimy mieć sto procent pewności, iż własny mieszalnik do koparki będzie urządzeniem idealnie spełniającym nasze oczekiwania i zapewniającym odpowiedź na powstające w toku realizacji robót budowlanych problemy. W przeciwnym bowiem razie, może się okazać, iż wydane pieniądze będą po prostu zmarnowane, a nasz mieszalnik do betonu będzie przez większość czasu zupełnie bezużyteczny.

Kiedy zakup łyżki do mieszania betonu będzie uzasadniony?

Aby więc zakup łyżki do mieszania betonu był w pełni uzasadniony, należy spełniać przynajmniej kilka, z następujących warunków:

  • Realizacja inwestycji budowlanych na rozległych terenach – mieszalnik do koparki, pozwala nam na wygodną dystrybucję betonu po rozległym terenie budowy.
  • Zapotrzebowanie na duże ilości betonu – mieszalnik pozwala na przygotowanie betonu w ilościach o wiele większych, niż standardowa betoniarka.
  • Brak możliwości określenia, konkretnej ilości potrzebnego betonu – w przeciwnym razie, możliwe byłoby zamawianie go z pewnym wyprzedzeniem z betoniarni.
  • Wykorzystywanie betonu o zróżnicowanej konsystencji – łyżka do betonu pozwala na przygotowywanie betonu suchego, półsuchego oraz mokrego.
  • Brak możliwości określenia pory, w której beton będzie na placu budowy potrzebny – łyżka mieszalnikowa pozwala nam na przygotowaniem nawet 1m3 betonu w ciągu kilkudziesięciu minut. Możemy więc na bieżąca zaspakajać potrzeby poszczególnych brygad, potrzebujących aktualnie betonu.

Należy więc starannie przeanalizować powyższe punkty, bowiem nie spełniając żadnego z nich, zakup łyżki do mieszania betonu, będzie absolutnie nieuzasadniony ekonomicznie. Po prostu wyrzucimy pieniądze w błoto.

Podsumowanie.

Jednym słowem, należy podkreślić, iż zakup łyżki do mieszania betonu to dość poważna inwestycja, którą powinniśmy starannie przemyśleć. Nie zawsze bowiem jest to w pełni uzasadniona inwestycja. Jeśli jednak podejdziemy do zagadnienia z odpowiednim nastawieniem, to z całą pewnością dokonamy adekwatnej oceny sytuacji i precyzyjnie określimy, kiedy zakup łyżki do mieszania betonu będzie rozwiązaniem korzystnym dla firmy.

By Majster